10 Haziran 2023

3. Ortak Akıl Atölyesi, “İstanbul Yaratıcı Endüstriler Strateji Çalıştayı” gerçekleştirildi

3. Ortak Akıl Atölyesi, “İstanbul Yaratıcı Endüstriler Strateji Çalıştayı” gerçekleştirildi

04 Haziran 2023

Yaratıcı Endüstrilerin Kıymetli Temsilcilerinin Yer Aldığı Podcast Serimiz ile Spotify'dayız!

Yaratıcı Endüstrilerin Kıymetli Temsilcilerinin Yer Aldığı Podcast Serimiz ile Spotify'dayız!

02 Haziran 2023

Yaratıcı Endüstriler "Ortak Gündem" Forumu yapıldı

Yaratıcı Endüstriler "Ortak Gündem" Forumu yapıldı

26 Mayıs 2023

YEKON Başkan Yardımcısı Arhan Kayar "Yaratıcı Endüstriler Platformları ve Sektörlerin Geleceği"ni anlattığı konuşması ile Spotify'da!

YEKON Başkan Yardımcısı Arhan Kayar "Yaratıcı Endüstriler Platformları ve Sektörlerin Geleceği"ni anlattığı konuşması ile Spotify'da

24 Mayıs 2023

YEKON Yönetim Kurulu Üyesi, İletişim/Yönetim Danışmanı Fügen Toksü "Yaratıcı Liderler Fark Yaratır" konuşması ile Spotify'da!

YEKON Yönetim Kurulu Üyesi, İletişim/Yönetim Danışmanı Fügen Toksü "Yaratıcı Liderler Fark Yaratır" konuşması ile Spotify'da!

05 Mayıs 2023

3. Disiplinlerarası Etkileşim Etkinliği "Yaratıcı Endüstrilerde Yapay Zeka, ChatGPT ve Dijitalizm" gerçekleşti

Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği (YEKON) olarak İstanbul Yaratıcı Endüstriler Merkezi (Istanbul Creative Industries Hub) projemiz kapsamında, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliği ile düzenlediğimiz "Yaratıcı Endüstrilerde Yapay Zeka, ChatGPT ve Dijitalizm" etkinliğimizi gerçekleştirdik.

14 Nisan 2023

YEKON üyeleri ile İstanbul Yaratıcı Endüstriler Merkezi projemizi değerlendirdik

YEKON Üyeleri ile İstanbul Yaratıcı Endüstriler Merkezi projemizin ilerleme durumunu konuştuk ve değerlendirmelerimizi paylaştık.

05 Nisan 2023

YEKON - Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliği toplantısı gerçekleştirildi

YEKON olarak, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2021 yılı Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı kapsamında desteklediği İstanbul Yaratıcı Endüstriler Merkezi projemiz kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Kemal Suher ve dekan yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Tuna Tetik ile 05.04.2023 tarihinde işbirliği toplantısı gerçekleştirdik.

24 Mart 2023

YEKON - İSTKA projesi izleme ziyareti

İSTKA projemizin izleme ziyareti 24 Mart 2023 Cuma günü gerçekleşti.

20 Mart 2023

2. Disiplinlerarası Etkileşim Etkinliği, "Yaratıcılığın İyileştirici Gücü" toplantısı yapıldı

Afet Sonrası Toparlanma Süreci ve Yaratıcı Endüstriler hakkında konuştuğumuz Yaratıcılığın İyileştirici Gücü çevrim içi etkinliğimize katılan değerli konuşmacılarımıza ve tüm dinleyicilerimize teşekkür ederiz.

20 Ocak 2023

Uluslararası Panel ve Disiplinlerarası Etkileşim Çalıştayı, "Yaratıcı Endüstrilerde Tasarımın Rolü" YEKON - DESIGNHUB-IST ortaklığı ile gerçekleştirildi

"Yaratıcı Endüstrilerde Tasarımın Rolü" Uluslararası Panel ve Disiplinlerarası Etkileşim Çalıştayı, 20 Ocak 2023 Cuma günü 09:30-12:30 saatleri arasında Kadir Has Üniversitesi Fener Konferans Salonunda hibrid toplantı olarak geniş katılım ile gerçekleşti.

23 Aralık 2022

1. Ortak Akıl Atölyesi, “İstanbul Yaratıcı Endüstriler” araştırması ön raporu değerlendirildi

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2021 yılı Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı kapsamında desteklediği İstanbul Yaratıcı Endüstriler Merkezi (İstanbul Creative Industries Hub) projemiz kapsamında 1. Ortak Akıl Atölyesini 23 Aralık Cuma günü tarihinde paydaşlarımızın da katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleştirdik.

28 Ekim 2022

İkili Paydaş Toplantılarımızı çevrim içi olarak gerçekleştirdik

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2021 yılı Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı kapsamında desteklediği İstanbul Yaratıcı Endüstriler Merkezi (İstanbul Creative Industries Hub) projemiz kapsamında paydaşlar edinmek amacıyla çeşitli kurumlar ile İkili Paydaş Toplantılarımızı çevrim içi olarak gerçekleştirdik.

15 Eylül 2022

YEKON üye toplantısı yapıldı

YEKON Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği Üye Toplantımızı 13 Eylül 2022 tarihinde, üyemiz İDEALİST İç Mimarlık Derneği’nde gerçekleştirdik.

14 Eylül 2022

YEKON'a kimler üye olabilir?

YEKON'un amaç ve ilkeleri doğrultusunda yapılanmış aşağıdaki yaratıcı alanlarda faaliyet gösteren; Dernek, Vakıf, Birlik, Meslek Odası, Meslek Örgütü, Kooperatif vb. ezcümle 5253 sayılı Dernekler Kanunu ve 5737 sayılı Vakıflar Kanunu hükmünce kurulmuş olan sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere; 5846 Sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ile 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında olan her türlü yaratıcılığa konu sivil toplum örgütleri YEKON'a asil üye olma hakkına sahiptir.

22 Nisan 2022

Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı

Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği Olağan Genel Kurul Toplantımızı 22 Nisan 2022 tarihinde Müze Gazhane’de gerçekleştirdik.